THE GLASS ONION je skupina hrající skladby asi nejznámější kapely všech dob, The Beatles. V našem repertoáru najdete víc než 100 písní, které pochází buď přímo z kuchařské dílny pánů Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona a Ringo Starra anebo jsou přinejmenším v jejich podání dobře známy. Svým stylem se Beatles snažíme co nejvíce přiblížit, nechceme se jim však podobat v každém detailu a být stejní jako oni. Chtěli bychom zůstat sví a pokračovat v tom, co jsme doposud dělali - a to je hlavně "bavit lidi".

Skupina vznikla na začátku roku 1993 na gymnáziu Vídeňská v Brně, kde tři z nás prožili část svého mládí. Postupně jsme se propracovali k prvním veřejným vystoupením a dnes již dvanáctým rokem pořádáme pravidelné koncerty převážně v brněnských klubech (LD Musilova, Spol. centrum Bystrc, klub Leitnerova). Mimo tyto koncerty hrajeme na celé řadě nejrůznějších společenských akcí. V únoru 2001 jsme vystoupili jako hosté spulu s E. Pilarovou, Y. Přenosilovou a Y. Simonovou v televizním pořadu Vladimíra Hrona věnovanému hudbě 60. let s názvem "Jsou hvězdy, které nehasnou".


Členové skupiny

Jakub Hustý - vokály, basová kytara, příležitostně klávesy
Robert Orsáček - zpěv, vokály, bicí
Pavel Rovnaník - zpěv, vokály, el. kytara, akust. kytara, klávesy, příležitostně basová kytara
Marcel Schüller - zpěv, vokály, el. kytara, akust. kytara
Filip Hustý - zvukař

Nástroje a aparatura

Ve snaze co nejvíce se přizpůsobit vzhledem i zvukem době 60. let, kdy hráli Beatles, jsme volili i výběr nástrojů, na které hrajeme. Nevlastníme sice stejné typy nástrojů, na které hráli Beatles, ale podařilo se nám vytvořit velice autentický a věrohodný zvuk.

Nástrojové vybavení

Aparatura

Jako kapela máme i vlastní aparaturu a zvukaře. Přináší to s sebou jisté výhody i nevýhody. Výhodou je, že jsme schopni zajistit koncert se vším všudy a zvuk by měl být podle našich představ. Dalším z důvodů je, že ne vždy a na všech akcích je P.A. systém splnující současný standart a umožňující vytvořit kvalitní zvuk a dobré podmínky na podiu.


Informace pro pořadatele

Databáze (autorizovaný přístup)


TOP